آیا میدانستید؟

  • متوسط سن اعتیاد به ۱۰ سال کاهش یافته است. (دویچه وله فارسی - 1386)
  • یک گرم هرویین - کراک در تهران کمتر از سه یورو قیمت دارد. (دویچه وله فارسی - 1387)
  • ماهانه دست کم 13 زن به دلیل اعتیاد فوت می کنند. مرگ بر اثر اعتیاد 4% افزایش یافته است. (خبرگزاری فارس- 1390 )
  • روزانه 300 نوجوان در ایران وارد چرخه اعتیاد می‌شوند. (روزنامه شرق- 1390)
  • علت اصلی وقوع 60 درصد از طلاق ها در ایران مواد مخدر است. (گاردین- 1384)
  • روزانه 1195 کیلوگرم ماده مخدر در کشور کشف می شود. (جمعیت احیای انسانی‌- 1390)
  • هر ساعت 30 فروشنده و معتاد در کشور دستگیر می شوند. (جمعیت احیای انسانی‌- 1390)
  • به گزارش توماس اُسترکرن سردبیر مجله اشترن آلمان، بنابر تخمین رسمی دولت یک میلیون و صد هزار معتاد حرفه‌ای و هفتصد هزار معتاد تفننی در ایران وجود دارند، هر چند که در حقیقت میزان ارقام واقعی بسیار بیشتر از آمار اعلام شده است. (دویچه وله فارسی - 1390)
  • سونامی هروئین در ایران! گرایش به مصرف هرویین در بین جوانان و به خصوص زنان بشدت رو به افزایش است. (دویچه وله فارسی - 1390)

اعتیاد، آفت جامعه ایران…

اعتیاد را می‌توان یکی‌ از رایج ترین آسیبهای اجتماعی در جوامع بشری دانست. آسیبی که خود به تنهائی میتواند اصلی‌‌ترین عامل فروپاشی یک خانواده باشد. آسیبی که هم فرزندان و هم والدین را مورد هدف قرار میدهد، که در هر دو حالت بدیهی است که اصل و بنیان خانواده مورد تهدید قرار می‌گیرد. اعتیاد در همهٔ اشکال، چه اعتیاد به مواد مخدر و چه به الکل و یا قمار، در همه حالات قابل پیشگیری و قابل درمان است. روشهای مقابله با اعتیاد به نسبت میزان هزینه بر و زمان بر بودن دستیابی به راهکارهای مناسب، در جوامع مختلف پیشرفت کرده اند.

ادامه مطلب اعتیاد، آفت جامعه ایران…

اعتیاد، آفت جامعه ایران…

اعتیاد را می‌توان یکی‌ از رایج ترین آسیبهای اجتماعی در جوامع بشری دانست. آسیبی که خود به تنهائی میتواند اصلی‌‌ترین عامل فروپاشی یک خانواده باشد. آسیبی که هم فرزندان و هم والدین را مورد هدف قرار میدهد، که در هر دو حالت بدیهی است که اصل و بنیان خانواده مورد تهدید قرار می‌گیرد. اعتیاد در همهٔ اشکال، چه اعتیاد به مواد مخدر و چه به الکل و یا قمار، در همه حالات قابل پیشگیری و قابل درمان است. روشهای مقابله با اعتیاد به نسبت میزان هزینه بر و زمان بر بودن دستیابی به راهکارهای مناسب، در جوامع مختلف پیشرفت کرده اند.

در شرایطی که کشورهای پیشرفته با گسترش دستگاهای اجرایی در زمینه پیشگیری و درمان، شرایطی را بر مبنای فرهنگ بومی خود به وجود آورده‌اند که تاثیر این اقدامات سریع و موثر بوده است، یکی از مهمترین علل ناکامی کشور ما در این مبارزه، عدم برگزاری نشست سالیانه با سایر کشورها جهت تبادل تجربیات موفقیت آمیز در این زمینه است.

علت عدم برگزاری این نشست ها، سیستم غلط حاکم بر کشور و اتخاذ راهکارهای غیر منطقی و عدم بهره گیری از سیاست گذاری های یکسان میباشد و در شرایطی که پیشگیری از اعتیاد همچون راههای مقابله با آن زود بازده نیست، به نظر می آید که دولت به تنهایی حریف این معضل اجتماعی نبوده و همین مساله حدود سی تا چهل درصد خانواده های ایرانی را با این مشکل درگیر کرده است.

در کشور ما ایران با توجه به وسعت اقلیمی آن، بین پنج تا شش میلیون نفر نیازمند به درمان و حدود چهل میلیون نفر افراد واجد شرایط برای پیشگیری از اعتیاد می باشند. البته آمار رسمی ارائه شده توسط دولت همیشه میزانی پایینتر از این را نشان می دهد. برای مثال طبق آخرین آمار ارائه شده در سال  ۸۶ دامنه اعتیاد تا یک میلیون و هفتصدهزار نفر را آلوده کرده است. از این مجموعه چیزی در حدود پنج درصد از معتادین (صد و نود هزار نفر) را زنان تشکیل میدهند و نود و سه درصد از کل این افراد نیز بیش از یکسال را در شهر به سر برده و ساکن روستا نیستند.

طبق اعلام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال ۸۷، هفتاد درصد معتادین کشور زیر دیپلم بوده و همچنین سی درصد از معتادین کشور فاقد شغل هستند. این گزارش در ادامه، مشکلات خانوادگی و بیکاری را از عمده ‌ترین عوامل آغاز مصرف مواد مخدر ذکر میکند. بر طبق این گزارش: کنجکاوی، کسب لذت و مشکلات روانی‌ به ترتیب از عمد‌ه ترین دلایل اعتیاد محسوب میشوند و مسایلی مانند کاهش درد، مشکلات جنسی‌ و مصرف تفریحی در زمره دلائل بعدی اعتیاد به شمار می آیند.

آمارهایی از این دست که گاه و بیگاه از طریق دستگاه های اجرایی دولت ایران اعلام میشوند هیچ گونه پشتوانه اجرایی و اقدامات پیشگیرانه ای را به دنبال ندارند و ما همچنان شاهد پیشرفت این آسیب اجتماعی در جامعه خود هستیم، که روزانه به سلامت فرهنگی‌ و اجتماعی جامعه ما ضرباتی جبران ناپذیر را وارد می‌سازد.

از این رو ما بر آن هستیم که در این بخش با معرفی انواع اعتیاد و انواع مواد مخدر، سطح آگاهی عمومی را بالا برده و با بررسی زمینه های روانی انواع اعتیاد، با مشاوره های مسیحی و کارگاههای مخصوص اعضاء، روشهای درمانی پایدار را در این زمینه ارائه دهیم.

ایران با بحران سوء مصرف مواد مخدر مواجه است

13 فوریه 2015

  • حداقل ۶ میلیون از ۷۷/۷۷ میلیون مردم در ایران دارای مشکل اعتیاد هستند . • اعتیاد به شیشه در همه طبقات اجتماعی دیده می شود . • اکثر زنان تحصیل کرده در تضادهای فرهنگی بین فرهنگ داخل خانه … (ادامه…)

افزایش زنان معتاد به مواد مخدر، زنگ خطرها در ایران

13 فوریه 2015

به عنوان یک زن جوان، با هوش و بلند پرواز، مهسا می توانست به عنوان یک مدل زن مدرن ایرانی باشد .اما او در سن ۳۰ سالگی به عنوان یک معتاد به مواد مخدر است . تحصیلات عالیه دارد اما … (ادامه…)

اعتیاد جنسی در زنان

10 مارس 2014

اکثر افراد وقتی به واژه “اعتیاد جنسی” بر می خورند، عمدتا مردان را درگیر با این معضل تصور می کنند و زنان در مخیله آنان نمی گنجند. اما واقعیت دنیای امروز با این تصور مغایرت دارد و این مورد در … (ادامه…)

چگونه خود را از روابط اینترنتی مخرب دور نگه داریم؟

17 اكتبر 2012

شاید دانستن اینکه امروزه بسیاری از زنان و مردان در شبکه های اجتماعی درگیر مسائل جنسی شده و به همسران خود خیانت احساسی یا فیزیکی کرده اند برایتان تعجب آور باشد! ما اینجا نمی خواهیم به شما درسی تکراری درمورد … (ادامه…)

متوجه شدم که همسرم به پورنوگرافی اعتیاد دارد. چه کنم؟

27 اوت 2012

ما در جهانی زندگی می کنیم که پر از تصاویر پورنوگرافی است.   امروزه اعتیاد به پورنوگرافی به شدت در حال گسترش است. در آمریکا از هر 1000 نفر 100 نفر در گیر این مساله هستند. 50 در صد مردان … (ادامه…)

دیدگاه کلام خدا نسبت به قمار

27 ژوئن 2012

  در مورد میزان قمار در ایران آماری در دست نیست، اما قمار در میان ایرانیان خارج از کشور از درصد بالایی برخوردار بوده است. در نوامبر سال 2005 دفتر مشروبات الکلی، قمار و شرط بندی ایالت نیوسات ولز آماری … (ادامه…)

با همسر معتاد به الکلم چکار کنم؟

27 ژوئن 2012

آیا همسرتان الکلی است؟ آیا همسرتان هنگامیکه مشروب مصرف می کند کاملأ تبدیل به یک شخصیت متفاوت و ناآشنا می شود؟ آیا از رفتارهای غیرطبیعی او در حین مستی خسته شده اید؟ آیا بارها و بارها آرزو می کنید که … (ادامه…)

صفحه 1 از 3123
.... ارزش او از جواهرات هم بیشتر است