آیا میدانستید؟

  • 76 % درصد از مبتلايان به ايدز در ایران زنان هستند و بيش از 90 % از موارد جديد ثبت شده این بیماری به علت برقراری روابط جنسي محافظت نشده اتفاق افتاده است. (هرانا- 1389)
  • روزانه 10 نفر در تهران خودکشی می کنند. (روزنامه شرق-1390)
  • سالانه 120 هزار سقط جنین غیرقانونی در کشور انجام می‌شود. (خبر آنلاین- 1386)
  • افزایش سالانه بیماران اعصاب و روان به میزان ۳۱ درصد و افزایش بیماران قلب و عروق به میزان ۲۲ درصد است. (دویچه وله فارسی - 1386)
  • به گفته شاهرخ رامین نماینده مجلس جمهوری اسلامی در همایش "اقتصاد، سلامت، چشم انداز و چالشها"، در حالی که 30% از مردم بیش از نیاز خود و 20% به اندازه نیاز خود کالری دریافت می کنند، 50% از هموطنانمان توان تامین کالری مورد نیاز خود را ندارند. ( رادیو زمانه -1390)
  • مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و درمان در یک برنامه رادیویی اعلام کرد که 23% شهروندان ایرانی زیر خط بقاء قرار دارند. (رادیو زمانه -1390)

احیای سلامت جامعه، رویایی ممکن!

سلامت روحی افراد یک جامعه مسیر و نحوه تکامل آن جامعه را تعیین می کند. از آنجایی که آمار بیماریهای روانی در جامعه ما رو به افزایش است بر آن شدیم که در این بخش به شناخت، بررسی عوامل ریشه ای، و نحوه کنترل آنها با توجه به آموزه های کلام خدا و روانشناسی مسیحی بپردازیم و همچنین با ارائه نکات مفید بهداشتی، ورزشی و تغذیه ای در جهت ارتقای سلامت جامعه امروز ایران گام برداریم.

ادامه مطلب احیای سلامت جامعه، رویایی ممکن!

احیای سلامت جامعه، رویایی ممکن!

سلامت روحی افراد یک جامعه مسیر و نحوه تکامل آن جامعه را تعیین می کند. از آنجایی که آمار بیماریهای روانی در جامعه ما رو به افزایش است بر آن شدیم که در این بخش به شناخت، بررسی عوامل ریشه ای و نحوه کنترل آنها با توجه به آموزه های کلام خدا و روانشناسی مسیحی بپردازیم و همچنین با ارائه نکات مفید بهداشتی، ورزشی و تغذیه ای در جهت ارتقای سلامت جامعه امروز ایران گام برداریم.

طبق آمار ارائه شده توسط مدیر عامل بهشت زهرا پس از ایست قلبی، استرس بالاترین عامل مرگ و میر در سال ۸۸ عنوان شده است. از آنجایی که همه افراد در جامعه امروز به نحوی دچار استرس های روزمره هستند، آشنایی با مفهوم استرس و نحوه کنترل آن یکی‌ از موارد مهم در سلامت روحی فرد محسوب میشود. از طرفی‌ مشکل افسردگی که شایعترین بیماری روانی‌ در جهان است، در ایران به شدت رو به گسترش است و میزان گسترش افسردگی در زنان ایران ۴ برابر میزان نرمال در جهان است که این بیماری خود باعث خودکشی‌، اعتیاد به الکل، و بسیاری از مشکلات دیگر میشود.

اضطراب از جمله دیگر مسائل روانی است که به آن توجه نمی شود و شاید بصورت یکی از عادتهای زندگی درآمده است، درحالیکه خود بیشترین عامل بیماریهای قلبی و عروقی است. با درک مفهوم هر یک از این عوامل و نحوه برخورد با آنها طبق آموزه های کلام خدا میتوانیم زندگی شادتر و آزادتری را تجربه کنیم.

از طرفی در جامعی ما آگاهیها در مورد بیماریهای مقاربتی و بیماریهای لاعلاجی چون ایدز به علت وجود فرهنگ شرم بسیار پایین است . شاید زنان کمتر آگاه باشند که از ابتداي ازدواج بايد به فكر پيشگيري از عفونتهاي رحمي و بيماريهاي مقاربتي بود، زيرا متأسفانه به علت عدم رعايت بهداشت زوجين تعداد بسيار زيادي از زنان به آن مبتلا مي شوند. بيماريهاي مقاربتي و عفونت در زنان يك عامل مهم در نازايي محسوب مي شود.

مقاربت بخودی خود يك عامل مستعد كننده مهم در ابتلا به عفونتهاي رحمي مي باشد و حتی در روابط سالم زناشویی نیز که وفاداری جنسی رعایت میشود وجود این آگاهیها ضروری است و جالب است که بدانیم زنان بيشتر از مردان به بيماريهاي آمیزشی مبتلا مي شوند و تشخيص بيماريهاي مسري  آمیزشی در زنان مشكل تر است.

از طرفی دیگر عدم آگاهی از ایدز و بیماریهای مقاربتی ، حاملگیهای نا خواسته در روابط لجام گسیخته خارج از چهارچوب ازدواج  نسل نوجوان ، جوانان و زنان کشورمان را تهدید میکند. پس بر آن شدیم تا با اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی افراد قدمی در این زمینه برداریم.

باشد که با اطلاع رسانی قدمی در جهت بهبود سلامت و بهداشت افراد آسیب پذیر جامعه برداریم.

شرم نباید مانع از درمان بیماری جنسی شود!

7 مارس 2014

صندوقدار یکی از فروشگاه های زنجیره ای تهران با خنده و شوخی تعریف می کند که این روزها یکی از بیشترین اقلام سرقتی توسط خریداران، کاندوم است و در توضیح علت آن این طور ادامه می دهد که در بررسی … (ادامه…)

راههایی برای پیشگیری از بیماری سرطان سینه

7 مارس 2014

سرطان سینه یک بیماری بسیار شایع است، اما شاید جالب باشد که بدانید می توان با رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم از آن جلوگیری کرد. ما در این مقاله بعضی از روشها و رژیم های غذایی برای جلوگیری از … (ادامه…)

پوکی استخوان

5 مارس 2014

در بیماری پوکی استخوان، شرایط طبیعی بدن که استخوانها همیشه در حال ساخت و تخریب هستند از بین رفته و تخریب بیشتر از ساخت می شود. دراین حالت استخوانها بخودی خود و گاه بر اثر فشار وزن شخص شکسته می … (ادامه…)

امگا3

4 مارس 2014

امگا3 از جمله اسیدهای چرب ضروری برای بدن است. ماهی های روغنی مثل ساردین، قزل آلا، برخی روغنها مثل روغن سویا و روغن آفتابگردان، روغن ماهی، تخم مرغ، آب میوه، کنجد، دانه کتان و گردو از جمله منابع امگا3 هستند. … (ادامه…)

نشانه ها، ریشه ها و درمان بیماری اضطراب

4 مارس 2014

بیماری اضطراب انواع و اقسام مختلفی دارد که می تواند ناشی از ترس، استرس و… باشد. اضطراب یک احساس طبیعی است که هر کسی آن را تجربه می کند. هنگامی که امتحان داریم و یا در محل کارمان با مشکلی … (ادامه…)

مشکل خودزنی

27 فوریه 2014

منظور از خودزنی آسیب رساندن عمدی فرد به بدن خود است. این آسیب می تواند از طریق تیغ زدن به خویش، سوزاندن بدن و وارد نمودن هر نوع جراحتی به بدن خویشتن باشد. اگرچه ممکن است این اقدام در وهله … (ادامه…)

قدمهایی برای بهبود افسردگی

27 فوریه 2014

افسردگی همانند تمامی جهان، در جامعه جوان ایران نیز از جمله مشکلات بسیار شایع روانی است ولی متاسفانه طبق تحقیقاتی که انجمن روانشناسی ایران در سال 1386 بعمل آورده و آمار آن هم اعلام شده است میزان افسردگی زنان ایرانی … (ادامه…)

صفحه 1 از 512345
.... ارزش او از جواهرات هم بیشتر است