آیا میدانستید؟

  • تعداد پذیرفته شدگان در کنکور دانشگاه ها از 32% به 65% رسیده است. مرکز پژوهش های مجلس ایران این مسئله را نگران کننده می داند. (دویچه وله فارسی - 1389)
  • جوانان ایرانی و گسست هویتی: 54% جوانان تهرانی، دچار "آنومی" یا "نابسامانی اقتصادی و اجتماعی" هستند. وضعیت "آنومیک" را می توان "آشفتگی در هویت" تعریف کرد. (دویچه وله فارسی - 1386)
  • ایران و برزیل؛ رکوردار جراحی زیبایی در جهان می باشند. (همشهری آنلاین- 1390)
  • 65% دختران از ظاهر خود راضی نیستند. (همشهری آنلاین- 1390)
  • %2 تا 5% افرادي كه قصد جراحي زيبايي بيني دارند داراي «دل مشغولي وسواسي» نسبت به ظاهر خود هستند كه مي‌تواند منجر به افسردگي و اضطراب شود. (ایران سلامت- 1390)

تنگناهای هویت فردی در ایران

مجموعه باورها، رفتارها، عادات، فرهنگ و واکنشهایی که فرد در جامعه از خود بروز میدهد، شخصیت یک فرد را شکل میدهند. شخصیت در جوامع مختلف همیشه ارتباطی مستقیم با وضعیت اقتصادی، فرهنگی‌ و اجتماعی خانواده و محیط زندگی دارد.

ادامه مطلب تنگناهای هویت فردی در ایران

تنگناهای هویت فردی در ایران

مجموعه باورها، رفتارها، عادات، فرهنگ و واکنشهایی که فرد در جامعه از خود بروز میدهد، شخصیت یک فرد را شکل میدهند. شخصیت در جوامع مختلف همیشه ارتباطی مستقیم با وضعیت اقتصادی، فرهنگی‌ و اجتماعی خانواده و محیط زندگی دارد.

وجود تعلیمات نادرست و ضد و نقیض در جامعه و خانواده و نبود معیارهای صحیح در این زمینه باعث ایجاد صدماتی همچون: خشم، افسردگی شدید، احساس عدم امنیت، ناامیدی از زندگی‌ و احساس طرد شدگی شدید می شود. در کشور‌هایی همچون ایران بعلت عدم وجود مدیریت فرهنگی در جامعه و استفاده‌های غلط از آموزه های دینی به عنوان عاملی بازدارنده در جنبه‌های مختلف زندگی‌ افراد، بستر مناسبی جهت شکوفا شدن استعداد‌های افراد در جامعه مهیا نبوده و فرد را مجبور به سرکوب و یا پنهان نمودن عادات و واکنشهای خود میکنند.

از طرفی آنچه که به عنوان هویت زن در جامعه امروز ایران معرفی میشود و دختران ما را چه در گونه حرفه ای و چه در نوع آماتور به  فحشا کشانده است، لزوم تجدید نظر و فرهنگ سازی در تمام ارکان شکل دهنده این باورها را اجتناب ناپذیر ساخته است. موجوداتی که در بهترین حالات، جزو تملکات پدر یا شوهر محسوب شده و  در صورت هر گونه هنجار شکنی زیر چرخ دنده های جامعه بشدت مردانه ایران له میشوند. سیستمی که زنان ما را تا ورطه بی هویتی رانده و تنها باور آن از زن، کنیز مطبخی و همخوابه ای بی گفتگو است و دریغا که در پرورش و به عنوان الگو معرفی کردن چنین زنانی به موفقیتهای بزرگی هم دست یافته اند!

ما تصمیم گرفتیم که آموزه هایی بر اساس دیدگاه کلام خدا را در اینجا تعلیم دهیم، تا شما زنان و مردان کشور عزیز ما ایران، علیرغم وضعیت حاکم، راه خود را تشخیص داده و در زندگی خود با اطمینان گام بردارید.

8 دام حاصل از ترس از انسان

13 مارس 2014

  مزمور 8: 3 – 4 چون به آسمان تو نگاه کنم که صنعت انگشتهای توست، و به ماه و ستارگانی که تو آفریده ای، پس انسان چیست که او را بیاد آوری، و بنی آدم که از او تفقد … (ادامه…)

آراستگی، از مدگرایی تا مدزدگی!

10 مارس 2014

گذار از سنت به مدرنیته در کنار تمام مزایایی که برای جوامع مختلف به ارمغان می آورد همواره میتواند حامل پیامدهای منفی نیز باشد. اینکه جامعه با چه سرعت و کیفیتی مظاهر مدرنیسم را هضم و درک می کند، وابستگی … (ادامه…)

افکار شما سرچشمه حیات شماست

26 اكتبر 2012

وقتی شما به صحنه جنگ فکر می کنید چه چیزی به یاد شما می آید؟ جنگ هایی که بین کشورها برقراراست یا جنگ های داخلی و یا حتی ممکن است جنگهای خانوادگی را به یاد بیاورید یا مشکلاتی که در … (ادامه…)

تصمیم گیری در مشکلات

26 اكتبر 2012

انسان به گفته «دیل کارنگی»، معمار سرنوشت خویش است. اما ما چگونه معمار سرنوشت خویش هستیم؟ خداوند ما انسانها را با اراده آزاد و قدرت انتخاب به شباهت خود آفریده است. ما دارای قدرت فکری هستیم و با کمک این … (ادامه…)

دیوان حافظ کتاب عشق و اندیشه یا فـال و استخاره؟

25 اكتبر 2012

حافظ در اشعارش بدنبال همدرد و همراهی سماواتی میگردد و نه مرید و شاگرد زمینی که از او به وسیله فال گرفتن از اشعارش صلاح و مصلحت زندگی ارضی و نفسی و جسمی را بپرسد. او در جایی میگوید: صــلاح … (ادامه…)

بـگــذار خــورشــید دخــالــت کنــد

23 اكتبر 2012

وقتی عیسی مسیح پطرس را برای اولین بار در کناره دریای جلیل دید، پطرس در قایق مشغول ماهیگیری بود (متی 4: 18 – 20 ) و بعد از قیام هم وقتی برای آخرین بار او را در کناره دریای طبریه … (ادامه…)

آزاد زیستن

23 اكتبر 2012

آزاد زیستن برای مسیحیان باوجود آگاهی به حقیقت صلیب و پذیرش آن همیشه هم چندان راحت نیست. در اینجا به هفت نوع آزادی که خداوند از طریق بخشش بی قید و شرط خود به ما ارزانی داشته است می پردازیم. … (ادامه…)

صفحه 1 از 41234
.... ارزش او از جواهرات هم بیشتر است