آیا میدانستید؟

  • آیا می دانستید که ایران رتبه چهارم آمار طلاق در دنیا را دارد؟ هر ساعت 15 طلاق در کشور ما ثبت می شود. (فارس نیوز- مردمک - 1389).
  • رشد میزان طلاق در ایران ۵/۷ درصد و رشد ازدواج يك درصد می باشد. (مدرسه فمینیستی- 1390)
  • 45% زوجهای ایرانی از ازدواج خود راضی نیستند. (مدرسه فمینیستی- 1389)
  • یک سوم ازدواجها به ناکامی می انجامد. (دویچله فارسی - 1388)
  • يک سوم از طلاق‌ها در ایران تحت تاثير والدین انجام می پذیرد. (مدرسه فمینیستی- 1390)

نگاهی به مشکلات روابط عاطفی در جامعه

عشق، آنچه که سلیمان با همه حکمت خود قادر به درک آن نبوده است در همه دوران تاریخی نمود داشته و حماسه ها آفریده است، لیکن آنچه که دردناک است این است که این احساس زیبا و خدادادی در بسیاری از موارد باعث وارد آمدن ضربه های روحی و حتی در مواردی باعث از دست دادن بسیاری از ارزشها، امیدها و تخریب آرزوها میشود. از طرفی در دنیای امروز عشقهایی چون عشق مرد به مرد و زن به زن نیز مطرح شده است، ولی در این میان معیارهای عشق خداوندی چیست؟ راه به خطا بردن در این احساسات زیبا، عامل بسیاری از طلاقها است که شاید بتوان بسیاری از آنان را در دسته طلاقهای توافقی قرار داد.

ادامه مطلب نگاهی به مشکلات روابط عاطفی در جامعه

نگاهی به مشکلات روابط عاطفی در جامعه

عشق، آنچه که سلیمان با همه حکمت خود قادر به درک آن نبوده است در همه دوران تاریخی نمود داشته و حماسه ها آفریده است، لیکن آنچه که دردناک است این است که این احساس زیبا و خدادادی در بسیاری از موارد باعث وارد آمدن ضربه های روحی و حتی در مواردی باعث از دست دادن بسیاری از ارزشها، امیدها و تخریب آرزوها میشود. از طرفی در دنیای امروز عشقهایی چون عشق مرد به مرد و زن به زن نیز مطرح شده است، ولی در این میان معیارهای عشق خداوندی چیست؟ راه به خطا بردن در این احساسات زیبا، عامل بسیاری از طلاقها است که شاید بتوان بسیاری از آنان را در دسته طلاقهای توافقی قرار داد.

طلاق  پدیده شومی است که آثار آن بطور مستقیم در تمامی جامعه قابل لمس است و بسیاری از آسیبهای دیگر اجتماعی از آن ناشی میشوند. سایت فرارو می نویسد که “طلاق از بزرگترین هشدارهای سال ۸۸ بود”. آمار طلاق در جامعه کنونی ایران به یک طلاق از هر چهار مورد ازدواج رسیده است و دلیل اکثر این طلاقها عدم تفاهم عنوان شده است. شاید بیشترین دلیل طلاق، عدم ارائه تعلیم و مشاوره صحیح در سطح جامعه باشد. بسیاری از این روابط شکسته و از مرز بحران گذشته، تنها با مشاوره و با به تعادل رساندن انتظارات نزد هر دو طرف، قابل درمان بودند.

طبق آمار سازمان بهزیستی، در سال ۱۳۸۹ آمار طلاق توافقی ۴۷ درصد افزایش داشته، در حالیکه ازدواج ۲۲ درصد کاهش را نشان میدهد و بالاترین میزان طلاق در ایران مابین سنین ۲۴ تا ۲۹ سالگی اتفاق می افتد. تناقض بین جامعه سنتی و مدرن در ایران باعث سردرگمی در انتخاب معیارها در شرایط فعلی شده است. آشناییهای اینترنتی و عشقهایی با تفاوتهای سنی‌/ فرهنگی‌/ مذهبی‌ از عمده مواردی هستند که جوانان آن را امروزه تجربه میکنند. خانواده ها در این مورد پرسشهای بسیاری دارند و نیاز به آموزش صحیح بر طبق نگرش کلام خدا بیش از پیش احساس میشود. بررسی عوامل ریشه ای موثر در این اختلافات، تعلیمات صحیح در این زمینه و ارائه مشاوره توسط افرادی که نه تنها با علم، بلکه با بار قلبی در کنار شما ایستاده اند از جمله خدمات این وب سایت است.

به علاوه در جامعه پر از مشکل، کمبود محبت باعث می شود که نوجوانان و جوانان ما که مثل هر انسان دیگر تشنه محبت هستند، در جستجوی عشق در روابط اشتباه قرار بگیرند. یکی دیگر از خدمات این وبسایت کمک به نوجوانان و جوانان در تصمیمات مهم و اساسی زندگی از جمله روابط می باشد.

از طرف دیگر شرایط هرچه دشوارتر زندگی و تبعیض های فرهنگی/ اقتصادی/ حقوقی در مورد زنان مطلقه، موجب میشوند که بسیاری از زنان ناهنجاری روابط زناشویی به بن بست رسیده را بر ناهنجاری های زندگی پس از طلاق “ترجیح” دهند. امروزه بسیاری از زنان جامعه ما از افسردگی ناشی از بر دوش گرفتن این “بار” بطور یک جانبه رنج میبرند. پرداختن به مشکلات این گروه و کمک به تصمیم گیری، همدلی و همراهی در برخورد با مسائل این گروه از زنان نیز از جمله دیگر خدمات رایگان این وب سایت است.

به علاوه هر کدام از ما در مقاطع زمانی مختلف زندگی، نیاز به یک راهنما و همدرد و همراه در رابطه با همسر، خانواده همسر، فرزندان، خانواده خود و… داریم زیرا اگر چه داستانها متفاوت است ولی یک سطح غالب بر زندگی همه انسانها با هر میزان تحصیلات، سن، شغل، زمینه خانوادگی و… وجود دارد و گاه مشورت با دیگرانی که خود با مشکلات زندگی خود دست و پنجه نرم می کنند، نه تنها آرامش را به شما باز نمی گرداند بلکه باعث  سردرگمی بیشتر نیز می شود. مشاوران ما با ارائه مشاوره رایگان به شما در شناخت مشکلات کمک کرده و با  حرفهای ناگفته و دردهای پنهان شما همراه شده و راه حلهایی عملی در آن زمینه ها به شما پیشنهاد می کنند تا همانطور که خداوند وعده داده است، کلامش برایتان به دوستی چسبنده تر از برادر تبدیل گردد و راه حلهایش عطری باشد که دل و جان شما را صفایی دوباره ببخشد.

چگونه با عروس خود ارتباطی صمیمانه داشته باشم؟

17 مارس 2014

  اگرچه اختلاف بین مادر شوهر و عروس موضوعی قدیمی است، اما متاسفانه هنوز هم در همه کشورها و فرهنگها این موضوع مایه اختلاف و برهم خوردن صلح و آرامش میان زن و شوهر و حتی مایه جدایی می باشد. … (ادامه…)

زنهای زورگو – 2

5 نوامبر 2012

در مقاله اول زنهای زورگو، با ویژگیهای رفتاری زنانی که دچار بیماری زورگویی هستند آشنا شدیم. این مقاله را می‌توان با دو هدف خواند. یکی‌ اینکه آگاه شویم که این زنان احتمالا در کودکی چگونه زیر ظلم پدر یا مادر … (ادامه…)

زنهای زورگو – 1

2 نوامبر 2012

همه ما از سنین کودکی در خانه و بیرون از خانه می آموزیم که چگونه از خود دفاع کنیم، پیشرفت کنیم و خلاصه گلیم خود را از آب بیرون بکشیم. آموخته‌های ما برای پیشرفت در این دنیای دیوانه ما را … (ادامه…)

طلاق، حق طبیعی یا آسیب اجتماعی؟

2 نوامبر 2012

در كتاب مقدس مسیحیان آمده كه عیسی طلاق را بطور مستقیم و به شدت نكوهش كرده است. اینكه خداوند در كتب عهد جدید خود مسئله طلاق را در كنار مهمترین مسائل درونی انسانها مثل محبت، انتقام، بخشش، قضاوت و عدالت … (ادامه…)

چگونه وقتی که دیگران ما را ترک میکنند به زندگیمان ادامه بدهیم؟

1 نوامبر 2012

در کتاب یوحنا فصل 6 داستانی را درباره عیسی مسیح میخوانیم که به دلیل تعلیمی که در این قسمت از کلام خدا داد و درک آن برای پیروان و دیگر شنوندگان مشکل بود، عده زیادی او را ترک کردند و … (ادامه…)

تفاوت آزمایش ها و وسوسه ها”خدا شکستگان را بکار می گیرد”

29 اكتبر 2012

  این سئوالی است که ذهن بسیاری از عزیزان نو ایمان را در کشمکشها و جنگ درون مشغول می سازد و تشخیص صحیح  و در نتیجه انتخاب درست را برای آنان مشکل ساز می کند. امیدوارم که این مقاله باعث … (ادامه…)

در رابطه زناشویی کدام نقش را بازی می کنید؟

22 اكتبر 2012

ایجاد رابطه صحیح در ازدواج مستلزم ایفای نقشی صحیح در ارتباط با یکدیگر است. نقشهایی که افراد در ارتباط با دیگران ایفا می کنند می تواند موجب شکستن اصول صحیح برقراری ارتباط شود. درواقع نقش بازی کردن در روابط، نوعی … (ادامه…)

صفحه 1 از 1212345...10...قبلی »
.... ارزش او از جواهرات هم بیشتر است