مروری بر آر اس اس

 

آر اس اس چیست؟

آر اس اس شکلی از سندیکای وب است . این نام مخفف Really Simple Syndication است.

آر اس اس قدمت XML دارد و برای به اشتراک گذاشتن محتوای وب مانند عنوان ها است. با استفاده از آر اس اس شما می توانید آخرین مقالات را مرورکرده و اطلاعات/ ویدیوهای خود را با دیگران در میان بگذارید. اگرعلاقه دارید که داستان یا موضوع خاصی را دنبال کنید بجای اینکه وب سایتها را هر دفعه بگردید می توانید از طریق آر اس اس آخرین مطلب منتشر شده بر روی صفحه مانیتور کامپیوتر خود را دنبال کنید.

 

چگونه از آر اس اس استفاده کنید؟

برای استفاده از آر اس اس باید از نرم افزاری به عنوان New reader”” استفاده کنید، که به شما این امکان را می دهد که هر مقاله یا مطلب جدیدی را به این قسمت اضافه کنید. انواع نسخه های این نرم افزار موجود است، بعضی از آنها با استفاده از browser قابل استفاده است و برخی دیگر نرم افزارهای دانلود شدنی هستند.

آن دسته که با استفاده از browser قابل استفاده هستند به شما این امکان را می دهند که از هر کامپیوتر دیگری بتوانید به منابع آر اس اس خود دسترسی داشته باشید، درحالیکه آن دسته که باید دانلود شوند به شما فقط اجازه ذخیره کردن اطلاعات در کامپیوتر شخصی تان را می دهند. درست مثل اینکه شما ایمیلهای خود را از طریق نرم افزار outlook دانلود کنید و یا آنکه آنها را از طریق استفاده از وب سایتی مثل Hotmail  بخوانید.

 

برنامه های مجزا:

شما می توانید از سایت گوگل استفاده کنید و از بقیه نرم افزارها و نسخه های reader استفاده کنید. با جستجو در گوگل و اینترنت می توانید به لیست این نرم افزارها و نسخه ها، دست بیابید. وقتی که شما new reader را از این طریق نصب کردید فقط باید در این نرم افزار مشخص کنید که محتویات کدام وب سایت مورد نظر شماست و با subcrip+ کردن برای اطلاعات وب سایت pearl می توانید به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنید.

 

آر اس اس از طریق browser:

Mozila firfox)/ Microsoft Iniernet و browser (operaهایی هستند که آر اس اس را ساپورت می کنند و شما می توانید با کلیک بر روی منبع  آر اس اس آنچه را که علاقه دارید مشاهده کنید. این browser به صورت اتوماتیک به شما اطلاعات جدید را نشان می دهد. استفاده از این روش هنوز از طریق Live Bookmark/ Bloglines/ my yahoo و Google امکان پذیر نیست. بعد از آنکه شما از این طریق Subscribe شدید می توانید از طریق این روش به آخرین اطلاعات وب سایت ما دسترسی پیدا کنید.

.... ارزش او از جواهرات هم بیشتر است